Духовна обслуга

о. ОЩІПКО ІГОР
від 1 листопада 2013 до сьогодні

З 1 листопада 2013 р.Б. Преосвящений Владика кир Стефан Хміляр, теперішній Єпарх Торонтонської Єпархії та Східної Канади, призначає сьомого з черги пароха в особі о. Ігора Ощіпка, котрий був висвячений у нашій парохії рівно 10 років тому, дня 19 листопада 2003р.Б., владиками кир Стефаном Хміляром і єпископом кир Корнилієм Пасічним. Після трьох років служіння у нашій церкві священиком-помічником, 7 років душпастирював у матірній парохії нашого міста, Церкві Св. Архистратига Михаїла на Ібервіль де на час його служіння припало святкування 100 ювілею від заснування Слугою Божим митрополитом А. Шептицьким цієї першої Української Католицької Парохії східного обряду.

КРЕДО Молитва св. Франциска Асізького:

Господи, зроби мене знаряддям твого миру.
Там, де ненависть, дай мені сіяти любов,
Де образа – прощення,
Де сумнів – віру,
Де відчай – надію,
Де пітьма – світло,
Де скорбота – радість.
О, Божественний Владико, зроби так, щоб я не стільки  шукав потіх, скільки потішав;
Не стільки шукав вирозуміння, скільки розумів;
Не стільки прагнув бути любленим, скільки любив.
Бо даючи, ми отримуємо, прощаючи, стаємо прощені, і вмираючи, народжуємося до Життя вічного.

На час душпастирського служіння о. Ігора припала перша офіційна візитація Торонтонської Єпархії та зокрема Монреальського деканату, Глави УГКЦ, Блаженнішого Патріарха Святослава Шевчука. Українська монреальська громада вітала Блаженнішого Святослава у днях 10, 11 і 12 травня 2014р.Б. Цю визначну подію було приготовано з великим старанням та посвятою за що належиться особливе признання, як отцеві парохові так і організаційному комітетові під головуванням п-і Сильвії Балицької, котра з величезною посвятою взяла на себе цю відповідальність і виконала її на відмінно. Сердечна подяка належиться усім членам організаційного комітету до котрого увійшли всі наші священики та представники всіх церковних комітетів католицьких парохій нашого міста. Щиро віримо, що ще довго у нашій пам’яті залишаться ці приєні спомити від того духовного піднесення, котре усі ми пережили разом з Предстоятелем нашої церкви. Патріарх Святослав мав нагоду побачити і відзначити багаторічну працю української громади Монреалю, котра вилилась у шість церковних громад з власними храмами та розбудованою інфраструктурою, а що найбільше у величезне число молодіжних, реліґійних та патріотичних орґанізацій, котрі своїм існуванням і безнастанною працею розбудовують орґанізоване українське життя нашого мальовничого міста.

За час існування нашої парохії і росту стала вона найбільшою і центральною парохією не лише в Монреалі а й на теренах цілої провінції Квебек. Із початкових своїх 240 членів дійшла до понад 1000. Розросло життя її організацій, Сестрицтва Апостольства Молитви, Ліґи Українських Котолицьких Жінок Канади, УЮО, Рідної Школи, Вівтарної Дружини, церковного хору, організації “Золотого Віку – Тризуб”. В її близькому сусідстві знаходяться Дім Української Молоді, Інститут св. Йосифа, централя Української Народної Каси Дежарден, Українська вілля і резиденція для наших сеньйорів, Суспільна Служба для опіки над потребуючими та Волонтерська Сотня Монреалю для допомоги Українській Армії, котра воює на сході України, як також дітям, котрі втратили своїх батьків у зоні АТО.  Тут утворився справжній центр українського життя великого міста Монреалю. Успіхи цього великого зросту всежтаки приписуємо її піонерам всечесним Отцям попередникам, будівничим великого духа громадянам, в першій мірі нашим парохіянам і за їхні молитви, жертви, працю і зусилля, за їх час і здоров’я, за їх журбу і терпіння для справи Божої, добра рідної Церкви та незалежної Української держави з вдячністю клонимо свої голови і просимо Всевишнього Господа, щоб нагородив їх своєю, нагородою. Вони ж бо залишили cвітлу і величаву спадщину. Хай Господь допоможе нам її цінити, для неї дальше працювати, її побільшувати і для більшої слави Бога Живого та гідності рідної Церкви майбутнім поколінням передати.

Головна

Додати коментар...

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s