Духовна обслуга

о. мтр. ГАЙМАНОВИЧ ЯРОСЛАВ
від 15 жовтня 1965 р. до 12 листопада 2006р.

Дня, 2-го травня 1966 року, вмирає світлої пам’яті о. Михайло Гаврилюк. По його смерті, аж у листопаді, того року за священика-помічника прийшов з північних парохій – Вальдору, Pyан-Норанди й інших – о. Ярослав Гайманович. Судилося отцеві Ярославові довгі роки душпастирювати при нашій парохії, сповняючи обов’язки сотрудника. Це ревний священик приготовляв себе в різних середовищах і в різних обставинах в Європі, Америці й Канаді. Це сильний характер військової дисципліни, взірцевий священик, людина багатих християнських чеснот, вірний засадам і традиції Української Церкви. Загально люблений і шанований серед своєї пастви за доброту, лагідність і щирість свого характеру, покровитель книжки, часописів та живого слова.

Мотто – “Багато є великих людей минулого, що підтверджують невмирущу вартість добрих кижок. Книжки не є абсолютно мертві, але вони зберігають певну силу життя, такого активного, як душа, якого вони є нащадками; вони зберігають як у пляшці найчистішу дієвість і витяг живого інтелекту, що їх живить. Книжки є сталими дорадниками і учителями, завжди під рукою і завжди безінтересовні; мають ще й ту перевагу, що вони готові повторити свою лекцію так часто, як нам це подобається. Без книжки мовчить Бог, дрімає справедливість, завмирає наука, кульгає філософія, тупіє письменство, а всі речі окутуються темрявою”. (“Еклєзія”, ч.3, 1964р., о. Я. Гайманович).

В парохіяльному житті о. Гайманович був опікуном відділу Українського Католицького Юнацтва УКЮ, редактором тижневика парохії, в річниках якого зберігається точний запис життя парохії. Він був любитель обряду і церковного співу і ревний у виконанні душпастирських обов’язків, душпастир комбатантських орґанізацій в Монреалі та катехит в Рідній школі, УНО та СУМі. Своєю скромністю і благородністю здобув собі серед загалу громадянства пошану, довір’я і загальну симпатію. У формі ревного і взірцевого yкpaїнського священика-душпастиря дозволив йому Всевишній продовжувати свою працю в нашій парохії впродовж сорока одного року. Упокоївся блаженної пам’яті отець мітрат Ярослав Гайманович 12 листопада 2006р., а його тлінні останки захоронено на українській секції цвинтару Нотр Дам де Нейж в Монреалі.

Додати коментар...

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s